اوردنچر ایمپلنت چیست؟ جایگزینی کل دندان های از دست رفته + عکس

اوردنچرهای تحت حمایت ایمپلنت نوعی از پروتزهای دندانی (دندان مصنوعی) هستند که توسط ایمپلنت ها حمایت می شوند و به آن متصل می شوند.

ایمپلنت دندانی یک پایه تیتانیومی کوچک است که از طریق جراحی در استخوان فک قرار داده می شود و در آنجا به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان عمل می کند. بر خلاف پروتزهای معمولی که بر روی لثه قرار می گیرند، اوردنچرهای متکی به ایمپلنت روی این ایمپلنت ها پیچ می شوند و می چسبند و ثبات، راحتی و عملکرد عالی را ارائه می دهند.

مزایای اوردنچر با پشتیبانی از ایمپلنت

  • ثبات و راحتی بهبود یافته:

اوردنچرهای تحت حمایت ایمپلنت مستقیماً به ایمپلنت‌های دندانی متصل می‌شوند و به طور قابل توجهی حرکت و لغزش را که می‌تواند با دندان مصنوعی های سنتی رخ دهد کاهش می‌دهد. این ثبات به ویژه در هنگام غذا خوردن و صحبت کردن قابل توجه است. آنها همچنین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دقیقاً بر روی دهان فرد قرار گیرند و در مقایسه با پروتزهای سنتی که ممکن است در طول زمان به خوبی مناسب نباشند، احساس راحتی و طبیعی‌تری را ارائه می‌دهند.

  • جویدن و گفتار برتر:

ثبات ارائه شده توسط ایمپلنت‌ها باعث می‌شود نیروی گاز گرفتن بهتری برای خوراکی ها داشته باشد و به استفاده کنندگان از این نوع دندان مصنوعی این امکان را می‌دهد تا طیف وسیع‌تری از غذاها را بخورند، از جمله آن‌هایی که سفت‌تر هستند یا نیاز به جویدن بیشتر دارند. این می تواند به بهبود تغذیه و سلامت کلی منجر شود.

  • افزایش سلامت دهان و دندان:

پروتزهای سنتی گاهی اوقات می توانند به مرور زمان منجر به از دست دادن استخوان در فک شوند. ایمپلنت های دندانی مانند ریشه طبیعی دندان عمل میکنند و مانع از تحلیل استخوان فک می شوند. این تحریک به حفظ تراکم استخوان فک و جلوگیری از از دست دادن استخوان (تحلیل استخوان فک) که اغلب با پروتزهای سنتی رخ می دهد، کمک می کند. علاوه بر این، پروتزهایی که از ایمپلنت پشتیبانی می‌کنند، معمولاً به دلیل پایداری، باعث تحریک کمتر لثه می‌شوند که به حفظ سلامت کلی لثه کمک می‌کند. در نهایت، پروتزهای مبتنی بر ایمپلنت می توانند با بهبود بهداشت دهان و دندان، سلامت دهان و دندان شما را افزایش دهند.

  • طول عمر و مقرون به صرفه بودن:

اوردنچرهای تحت حمایت ایمپلنت، با مراقبت و نگهداری مناسب، می توانند سال ها دوام بیاورند. در حالی که هزینه اولیه ممکن است بیشتر از پروتزهای سنتی باشد، دوام آنها و کاهش نیاز به تنظیمات یا جایگزینی می تواند آنها را در دراز مدت مقرون به صرفه تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید