۳ مورد از مشکلات و بیماری های دهان

در این بخش از دندانپزشکی ولنجک درباره ۳ مورد از مشکلات و بیماری های دهان توضیحات مختصری ارائه می شود: اگر سوالاتی درباره هر کدام از موارد داشتید می توانید در بخش نظرات سایت مطرح کنید تا دندانپزشکان مرکز دندانپزشکی ولنجک، سوالات را در کوتاه ترین زمان پاسخ دهند.

۱- شکاف لب و کام

شکاف لب و کام از جمله نقایص مادرزادی می باشد و گفته می شود این نقیصه تقریبا در ۱ نفر از هر ۵۰۰ تا ۷۰۰ تولد اتفاق می‌افتد. البته گفته می شود که این میزان در نژادها و مناطق مختلف دنیا تا حد بسیاری متغیر می باشد.

۲- عفونت ویروسی، قارچی یا باکتریایی در افراد مبتلا به بیماری ایدز

گفته می شود تقریبا نیمی از کسانی که به بیماری ایدز مبتلا هستند، دچار عفونت های ویروسی، باکتریایی و یا قارچی دهان می‌شوند. این مشکلات معمولا در اوایل مسیر بیماری ایدز خود را نشان می‌دهد.

۳- سرطان دهان

گفته می شود شیوع بیماری سرطان دهانی در بسیاری از کشورهای جهان از ۱ تا ۱۰ مورد از بین ۱۰۰ هزار نفر می باشد. گفته می شود شیوع بیماری سرطان دهانی در مردها، سالمندها نسبتاً بیشتر است. لطفا به این مورد توجه داشته باشید که مصرف و استعمال دخانیات و الکل از اصلی ترین عوامل ابتلا به بیماری سرطان دهان می باشد. در مطلبی که قبلا در سایت دندانپزشکی ولنجک منتشر شد، درباره علائم سرطان دهان توضیحات بیشتری ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید