کشیدن دندان و ایمپلنت فوری

کسانی که یک یا تعدادی از دندان هایشان را از دست می دهند ممکن است برای لبخند زدن کمی معذب باشند یا زمان صحبت کردن کمی به مشکل بخورند و نتوانند کلمات را بخوبی قبل بیان کنند همچنین ممکن است در کنار این موارد مشکلات جویدن غذاها و خوراکی ها ناشی از نوبد دندان تاثیر منفی بر عادات غذایی این افراد گذارد که این مورد می تواند در سلامت افراد نیز اثرگذار باشد.

همانطور که احتمالا می دانید با ایمپلنت می توان مشل بی دندانی را رفع کرد. ایمپلنت های دندانی ریشه مصنوعی دندان و تاج مصنوعی دندان می باشد و عملکردی نزدیک به دندان طبیعی افراد دارد. این ریشه های مصنوعی دندان که معمولا از جنس تایتانیوم می باشد، به عنوان به عنوان جایگزین یک یا تعدادی دندان از دست رفته استفاده می شوند.

مقاله پیشنهادی: ماندن ریشه دندان در دهان و لثه

ایمپلنت دندان فوری چیست و چگونه انجام می شود؟

امروزه درباره ایمپلنت فوری دندان بیشتر صحبت می شود، در ادامه درباره این موضوع توضیحات بیشتری مطالعه خواهید کرد. اینکه منظور از ایمپلنت فوری چیست و چه زمانی می توان از ایمپلنت فوری استفاده کرد؟

ممکن است زمانی دندان یا ریشه باقی مانده دندان، کشیده شود و همزمان ایمپلنت در محل دندان کشیده شده قرار داده بشود. در چنین روشی اگر که استخوان و بافت نرم‌ یعنی لثه کافی باشد، متخصص ایمپلنت می تواند بدون جراحی و باز کردن ناحیه و با حداقل میزان دست کاری، ایمپلنت را در محل دندان کشیده شده قرار بدهد. البته برای انجام این روش یعنی ایمپلنت فوری شرایطی لازم است. برای مثال در انجام این روش علاوه بر لزوم وجود استخوان و بافت نرم کافی (لثه)، لازم است انتهای ریشه دندان در استخوان نیز سالم باشد و اگر که در انتهای ریشه دندان، ضایعه کیستیک یا عفونی وجود داشته باشد، ایمپلنت فوری دندان توصیه نمی شود، چراکه منجر به انتقال عفونت به بخش های عمقی تر استخوان می شود و مشکلاتی بعد از جراحی بروز خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست