کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت دندان از خدمات دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشد که امروزه برای رفع بسیاری از مشکلات دندانی افراد مورد استفاده در مراکز دندانپزشکی می باشد.

در این بخش از سایت مرکز دندانپزشکی ولنجک درمورد این مورد توضیحاتی ارائه می شود که “کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟”

۱- در ابتدای کار تمامی دندان های فرد مورد بررسی دندانپزشک قرار می گیرند و در صورت مشاهده پوسیدگی در دندان، ابتدا پوسیدگی های دندان فرد درمان می شود.

۲- سپس سطوح دندانها جرمگیری می شوند و بعد از خشک کردن دندان ها، مواد خمیری شکل (کامپوزیت دندان) بر روی دندان های فرد قرار داده می شود.

۳- بعد از قرار گیری کامپوزیت روی دندان و فرم دهی آن، نوری آبی رنگ بر روی دندان های فرد تابانده می شود، این نور برای سخت شدن مواد کامپوزیتی بر روی دندان استفاده می شود.

۴- بعد از انجام مراحل بالا در نهایت، چسبی مخصوص بر روی دندان مورد نظر زده می شود.

چند نکته

مصرف خوراکی های سفت و سخت مانند یخ و برخی آجیل ها پس از کامپوزیت دندان می تواند سبب لب پریدگی کامپوزیت دندانی بشود. پس در زمان مصرف این گونه خوراکی ها می بایست مراقب باشید.

در موارد مختلفی افراد برای اصلاح طرح لبخند زیبایی تمایل دارند از کامپوزیت دندان استفاده کنند. توجه داشته باشید کسانی که مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان، کجی و بهم ریختگی شدید دندان، بیماری های لثه ای و … دارند، ابتدا لازم است دندانپزشک به رفع مشکلات موجود بپردازند و سپس اقدام به اصلاح طرح لبخند کند. یعنی بدون رفع مشکلات نمی تواند از کامپوزیت های دندانی استفاده کرد.

کامپوزیت های دندانی انواع مختلفی دارند. نوع کامپوزیت ها با توجه به شرایط دندان و دهان فرد، بعد از بررسی معاینات لازم مشخص می گردد. اطلاعات بیشتر را می توانید از دندانپزشک تان دریافت کنید.

تعداد جلسات انجام کامپوزیت دندان در دندانپزشکی ۱ جلسه می باشد. کامپوزیت دندان از لحاظ هزینه می تواند مقرون به صرفه تر از بسیاری روش های درمانی مشابه باشد.

قبلا در مطلبی درباره مزیت و معایب ترمیم دندان با کامپوزیت توضیحاتی بیشتری ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست