نحوه مراقبت صحیح از دندان ها در زمان ارتودنسی

تمیز کردن و رعایت بهداشت در زمان ارتودنسی دندان ها ممکن است کمی مشکل باشد، با این حال اگر دندان های نامرتبی دارید و جهت رفع مشکل این دندان ها از ارتودنسی استفاده کنید، احتمالا می دانید که یکی از بهترین سریع ترین و اصولی ترین روشهای درمان نامرتبی دندان ها ارتودنسی است. اما در زمان استفاده از ارتودنسی لازم است در تمیز کردن و حفظ بهداشت نهایت دقت را داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است مقدار کمی از خوراکی هایی که میل میکنید یا پلاک های دندانی در برخی نواحی گیر کرده و این می‌تواند باعث بروز پوسیدگی در زمان استفاده از دستگاه ارتودنسی باشد.

با رعایت توصیه های زیر و گوش دادن به توصیه های متخصص ارتودنسی می توانید بهتر از دندان هایتان در زمان ارتودنسی مراقبت کنید.

۱- بعد از هر وعده غذایی بهتر است دندان ها به روش صحیح مسواک زده شود. مسواک باعث جلوگیری از تجمع باکتری ها و پلاک ها روی سطوح دندانی میشود. می توانید از یک مسواک با برس نرم استفاده کرده و از بالا به پایین و از پایین به بالا و در تمام جهات دندان ها را مسواک بزنید تا به خوبی تمیز شوند. درباره روش صحیح تر و اصولی تر مسواک زدن دندانها در زمان ارتودنسی می توانید از متخصص ارتودنسی خود کمک بگیرید.

۲- همچنین استفاده از نخ دندان و تمیز کردن فضای بین دندانی و فضاهایی که مسواک شاید به‌خوبی نتواند آنها را تمیز کند توسط دندانپزشکان توصیه می شود. البته استفاده از نخ دندان در زمان ارتودنسی ممکن است کمی مشکل تر باشد، با این حال طبق توصیه بسیاری از دندانپزشکان استفاده از نخ دندان جهت بهداشت بهتر دهان و دندان نیز لازم می باشد.

۳- توصیه بعدی اینکه می توانید از از ابزارهای بهداشت دهان و دندانی دیگری همچون واترپیک و پروکسا براش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید