لمینت دندان

لمینت دندان (به انگلیسی Laminate teeth) یا ونیر پرسلن، پوسته هایی ظریف و البته در عین حال مستحکمی می باشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندان ها توسط دندانپزشکان زیبایی به کار می روند.

لمینت های دندانی به صورت یک لایه نازکبر  روی سطح دندانها قرار گرفته و ایرادات دندانها را  به خوبی می پوشانند. لمینت دندان رنگ دندان می باشد و برای اصلاح فرم دندان، اصلاح بد رنگی و بد شکلی دندان، تغییر طول دندان و همچنین برای بستن فاصله بین دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. اصلاح شکستگی های دندان و لب پریدگی هایی دندانی از کاربردهای دیگر لمینت ها در دندانپزشکی زیبایی نحسوب می شود.

دو نوع لمینت برای ترمیم و زیبایی دندان های استفاده می شود. ۱- لمینت سرامیکی ۲- لمینت کامپوزیتی

لمینت های سرامیکی دارای مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی می باشند. ثبات رنگ در لمینت سرامیکی بیشتر است و این نوع لمینت ها معمولا ظاهری زیباتر نیز دارند. گفته می شود لمینت های کامپوزیتی ثبات رنگ کمتری داشته و مزیت اصلی شان نسبت به لمینت سرامیکی، ارزان قیمت تر بودن آن ها می باشد. البته در لمینت کامپوزیتی دندان نیاز به تراش کمتری دارد و این تراش کمتر دندان یکی دیگر از مزیت های لمینت های کامپوزیتی در مقابل لمینت های سرامیکی می باشد.

این که کدام یک از لمینت ها برای ترمیم دندان های شما بهتر است, توصیه می شود در این خصوص با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید