درباره ایمپلنت های ساب پریوستئال و اندوستئال و زیگوماتیک

آیا می دانستید که دو نوع ایمپلنت دندان وجود دارد؟

یکی از آنها آنها به عنوان ایمپلنت های ساب پریوستال یا پریوستئال و و دیگری اندوستئال شناخته می شود.

ایمپلنت اندوستئال

بسیاری از مردم با ایمپلنت های اندوستال یا اندوستئال آشنا هستند، زیرا این ایمپلنت ها بیشترین استفاده را دارند. Endosteal به معنای “کاشت ایمپلنت دندان در استخوان فک” است، بنابراین ایمپلنت های اندوستال در استخوان فک کاشته می شوند. انواع مختلفی از ایمپلنت های اندوستال وجود دارد که بر اساس اندازه، شکل و لوازم جانبی مورد استفاده طبقه بندی می شوند.

ایمپلنت ساب پریوستئال

از سوی دیگر، ایمپلنت های ساب پریوستال در زیر لثه، اما بالای استخوان فک قرار می گیرند. به همین دلیل، گاهی اوقات آنها را به عنوان ایمپلنت های “روی استخوان” نیز می شناسند.

کدام بهتر است؟

هنگام در نظر گرفتن نوع ایمپلنت، مهم است که به یک متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید تا تعیین کنید چه نوع ایمپلنتی برای نیازهای دندانی شما مناسب است. به طور کلی، ایمپلنت های ساب پریوستال برای افرادی که توده استخوانی کافی برای حمایت از ایمپلنت اندوستال ندارند، ایده آل هستند.

البته برخی از متخصصان ایمپلنت همچنان کاشت اندوستال را به ایمپلنت های زیر پریوستال توصیه می کنند، حتی اگر توده استخوانی کم باشد. این به این دلیل است که ایمپلنت‌های اندوستئال در مقایسه با ایمپلنت‌های ساب پریوستال، میزان موفقیت بسیار بالاتری دارند . با این حال، در مواردی که فاقد توده استخوانی کافی هستید، دندانپزشک ایمپلنت شما احتمالاً یک روش تکمیلی مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس را برای ایجاد توده استخوانی قبل از قرار دادن ایمپلنت دندان توصیه می کند.

ایمپلنت زیگوماتیک

در برخی موارد، متخصص ایمپلنت دندان شما همچنین ممکن است نوع خاصی از ایمپلنت اندوستال را به نام ایمپلنت زیگوماتیک توصیه کند. ایمپلنت‌های زیگوماتیک، ایمپلنت‌های بلندی هستند که برای حمایت در استخوان زیگوماتیک (گونه) قرار می‌گیرند. از آنجایی که استخوان های زیگوماتیک یا گونه مانند استخوان فک توده استخوانی را از دست نمی دهند، می توانند پایه محکمی برای ایمپلنت های دندانی حتی در بیمارانی که دچار تحلیل استخوان شده اند فراهم کنند.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید