آبسه دندان چیست؟ + نحوه تخلیه آبسه دندان + فیلم

آبسه دندان به صورت چرک در دهان تجمع می یابد، آبسه حاوی بقایای خون و سلول و باکتری می باشد، آبسه های دندانی یا عفونت لثه نشان از تجمع چرک دارد که داخل لثه یا دندان فرد تشکیل شده اند، اگر چنانچه دچار این مشکل شده اید نسبت به درمانش سریع و به موقع اقدام کنید، لطفاً توجه داشته باشید که اگر آبسه در ناحیه فک درمان نشود می تواند باعث بروز مشکلات خطرناکی بشود.

اما این مورد که چرا آبسه به وجود می آید موردی است که بهتر است درباره آن اطلاع داشته باشیم، عواملی مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ها، مصرف زیاد شیرینی جات و مواد شیرین و مصرف زیاد شکلات از مواردی می باشد که خطر ابتلا به آبسه را افزایش می دهند.

بهتر است اطلاعات خود را بالا برده و با رعایت نکات بهداشتی از بروز مشکلاتی مانند آبسه دندان پیشگیری کنیم، در بالا هم اشاره کردیم که رعایت بهداشت دهان و دندان ها بسیار مهم است، چنانچه بهداشت دندان ها و دهان به خوبی رعایت شود این مشکل بسیار کمتر بروز پیدا می کند، مسواک زدن استفاده از نخ دندان و تمیز نگه داشتن لثه و دندان ها از بقایای غذاها می تواند یکی از مهمترین عوامل پیشگیرانه درباره آبسه باشد.

متخصصان و دندانپزشکان ما در دندانپزشکی ولنجک آماده ارائه بهترین خدمات درمانی برای مشکلات آبسه دندان و عفونت دندان ها به شما می باشد، افراد می توانند از طریق شماره هایی که در سایت درج شده است برای تعیین وقت و دریافت نوبت جهت درمان این بیماری تماس بگیرند.

نحوه تخلیه آبسه دندان

برای تخلیه آبسه دندان لازم است ابتدا به دندانپزشکی مراجعه کنید تا دندانپزشک وضعیت دهان تان بررسی کند, بعد از بررسی اگر مشکل شما آبسه پریودنتال بود, ابتدا دندانپزشک آبسه را تخلیه و بافت اطراف آبسه را تمیز کند و بعد از آن سطح ریشه دندان توسط یک روش تمیزکاری و پاکسازی عمیق لثه تمیز می شود.

اما اگر مشکل شما آبسه پری اپیکال باشد, ابتدا دندانپزشک درمان کانال ریشه دندان را انجام می دهد و توسط مته مخصوص با ایجاد سوراخی در دندان عفونت را خارج می کند و بافت های آسیب دیده پالپ دندان را نیز تخلیه می کند و سپس توسط مواد مخصوص دندان پر و ترمیم می شود.

همچنین گاهی مواقع با تشخیص دندانپزشک لازم است برای درمان و حل مشکل جراحی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید