ونیر کامپوزیت بدون تراش دندان و یا با حداقل تراش

ونیر کامپوزیت و لمینت دندان هر دو کاربرد ترمیمی و زیبایی برای دندان ها دارند که پرطرفدار و پرکاربرد می باشند، اما باهم تفاوت هایی دارند و یکی از تفاوت های آن میزان تراش دندان است. در لمینت های دندانی معمولا میزان تراش دندان بیشتر از نیم میلیمتر می باشد، اما ونیر کامپوزیت ها معمولا بدون تراش و یا با حداقل تراش انجام می شوند.

دندانپزشک می تواند با استفاده از ونیر کامپوزیت ها برخی از مشکلات دندانی مانند رنگ، فرم و اندازه دندان و فاصله میان دندان ها را رفع کند. همچنین ونیر کامپوزیت در مدت زمان کوتاه انجام می شود و دندانپزشکان معمولا ونیرهای کامپوزیتی را در یک یا دو جلسه به انجام می رسانند.

همانطور که گفته شد هر دو مورد یعنی هم لمینت دندان و هم کامپوزیت دندان از درمان های ترمیمی و زیبایی پرکاربرد دندانپزشکی می باشند، اما اینکه کدام یک برای فرد مراجعه کننده به دندانپزشکی مناسب تر می باشد، بعد از بررسی و تشخیص ندانپزشک نظر درست تری می تواند در این مورد داد.

اگر برای ترمیم و زیبایی دندان های خود از ونیر کامپوزیت استفاده می کنید، برای دریافت بهترین نتیجه و افزایش دوام و ماندگاری کامپوزیت های دندانی به رعایت بهداشت دهان و دندان ها اهمیت داده و از شکستن خوراکی های سفت خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید