سینوس لیفت چیست؟ هزینه عمل سینوس لیفت باز و بسته

زمانی که دندان های آسیاب بزرگ یا کوچک ردیف بالای دهان کشیده یا از دست رفته باشند استخوان نگهدارنده دندان تحلیل رفته و باعث بزرگ شدن سینوس می شود. در چنین شرایطی با تشخیص متخصص دندانپزشکی انجام عمل جراحی سینوس لیفت به روش باز یا بسته لازم می باشد.

قبل از انجام عمل سینوس لیفت بررسی های دقیق دندانپزشکی جهت اطمینان کامل از سلامتی سینوس های فرد لازم و ضروری می باشد، این بررسی ها با کمک رادیوگرافی پانورامیک و یا سی تی اسکن انجام می شود، با انجام سی تی اسکن، پاتولوژی سینوس و همچنین ارتفاع و عرض استخوان توسط دندانپزشک به خوبی تشخیص داده می شود.

عمل سینوس لیفت به دو روش سینوس لیفت باز به انگلیسی open sinus lift و سینوس لیفت بسته به انگلیسی close sinus lift انجام می شود که در ادامه درباره هر دو روش و مزایای مربوط به هر روش توضیحات مختصری داده می شود، با دندانپزشکی ولنجک همراه باشید:

جراحی سینوس لیفت به روش باز:

این روش با باز کردن حفره سینوس و قرار دادن مواد جایگزین استخوان توسط دندانپزشک همراه می باشد، سینوس لیفت به روش باز دارای مزایای می باشد، برای مثال در این روش امکان افزایش ارتفاع استخوان تا اندازه مورد نیاز بدون محدودیتی قابل انجام بوده و همچنین اطلاع از تشخیص میزان موفقیت از عمل جراحی در روز جراحی امکان پذیر می باشد.

جراحی سینوس لیفت به روش بسته:

روش دوم مربوط به سینوس لیفت بسته می باشد، این روش زمانی انجام می شود که فقط نیاز به بالا بردن سینوس به اندازه ۲ الی ۳ میلیمتر باشد، این روش نیز دارای مزایایی می باشد. برای مثال زمان جراحی در این روش کمتر بوده و همچنین جراحی با وسعت بسیار کمتری انجام می شود.

اینکه کدام روش درمانی لازم است برای افراد انجام شود نیاز به بررسی های متخصص دندانپزشکی می باشد.

هزینه های عمل سینوس لیفت چقدر است؟

جهت اطلاع از هزینه سینوس لیفت لازم است ابتدا به یک دندانپزشکی معتبر و خوب مراجعه کنید، بعد از بررسی های دقیق دندانپزشک اینکه کدام روش درمانی برای شما مناسب تر است و همچنین هزینه های دقیق مربوط به این عمل جراحی اعلام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با دندانپزشکی ولنجک تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید