مدت زمان بهبودی درد ناشی از کشیدن دندان

این مورد ممکن است باتوجه به وضعیت و موقعیت دندان متفاوت باشد، برای مثال چنین موردی برای دندان های عقل ممکن است بیشتر باشد. اما در کل اینگونه گفته می شود که:

در بسیاری از فرآیندهای کشیدن دندان، درد ناشی از کشیدن دندان معمولا ۲ یا ۳ روز طول می کشد. همچنین گفته می شود لثه های شما (در صورت آسیب) ظرف دو هفته بهبود می یابند. آنها معمولا سریعتر از سایر بافت های بدن بهبود می یابند. اگر جراحی شامل برداشتن هر استخوانی باشد، ممکن است سه ماه یا بیشتر طول بکشد تا استخوان فک شما به طور کامل بهبود یابد.

وقتی بعد از جراحی به خانه برگشتید، باید برای استراحت باقی مانده روز برنامه ریزی کنید و بیش از حد به خودتان فشار نیاورید. این می تواند باعث مشکلاتی شود که هم دردناک هستند و هم روند بهبودی را کند می کنند. ممکن است روز بعد بتوانید به سر کار بروید، اما حدود یک هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

بسیاری از افراد هرگز نیازی به برداشتن دندان های خود ندارند. برای برخی افراد، کشیدن دندان اورژانسی به دلایل مختلفی ضروری است. اگر نمی دانید دندان تان را می توان حفظ کرد یا نه لازم است کشیده شود می توانید از مشورت یک دندانپزشک استفاده کنید.

اگر درد دندان خیلی زیاد است یا همچنان بعد از گذشت روزها درد دارید یا مورد خاصی را مشاهده می کنید با دندانپزشک خود تماس بگیرید و وی را در جریان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید