روش صحیح مسواک زدن دندان ها در ۵ مرحله

مسواک تمام سطوح دندان ها، تمیز کردن لثه و زبان بسیار مهم است. یک تکنیک مناسب به شما کمک می کند تا با رسیدن به تمام گوشه های دندان بدون آسیب رساندن به لثه، به این هدف برسید.

مرحله ۱ – مسواک خود را با آب خیس کنید و مقداری به اندازه یک نخود از خمیر دندان حاوی فلوراید را روی سر مسواک قرار دهید.

مرحله ۲ – برس را با زاویه ۴۵ درجه نسبت به لثه در دهان خود قرار دهید. برای مسواک زدن دندان های جلویی بالا و پایین از یک حرکت آرام به سمت بالا و روی خط لثه استفاده کنید. این ضربه ها باید ملایم، کوتاه و برای دندان های پایینی به سمت بالا و برای دندان های جلویی بالا به سمت پایین باشد. این به شما کمک می کند تا از شر تمام پلاک ها و بقایای مواد غذایی به دام افتاده در خط لثه خلاص شوید و در عین حال لثه ها را ماساژ دهید.

مرحله ۳ – از همین حرکت برای مسواک زدن بیرونی و رویی (سطوح جویدنی) دندان های پشتی (آسیاب) بالا و پایین استفاده کنید. اینگونه سطح خارجی و رویی تمام دندان های دهان را مسواک می زنید.

مرحله ۴ – مسواک را وارونه کنید تا به سطح داخلی دندان های پایین برسید. سطح داخلی تمام دندان های پایین را به روشی مشابه با حفظ زاویه ۴۵ درجه مسواک بزنید. سپس مسواک را برگردانید تا سطوح داخلی دندان های بالایی شما تمیز شود. از آنجایی که سطوح داخلی دندان قابل مشاهده نیستند، نادیده گرفتن آنها می تواند بسیار آسان و اغلب وسوسه انگیز باشد. این ناآگاهی جزئی در واقع همان چیزی است که باعث ایجاد پلاک می شود و منجر به بیماری های لثه می شود.

مرحله ۵ – زبان خود را مسواک بزنید تا تمام تجمعات و باکتری ها از بین برود. این کار باعث می شود تنفس تازه تر و سلامت دهان و دندان شما بهتر شود. سپس دهانتان بشویید و کارتان تمام شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید