تکنیک های مسواک زدن دندان ها

اولین قدم انتخاب یک مسواک خوب است. بهتر است از یک برس نرم با سر کوچک استفاده کنید. برس مسواک باید به گونه ای باشد که به دندان ها یا لثه های شما آسیب نرساند.

مسئله بعدی انتخاب خمیردندان خوب است. درکل معمولا دندانپزشکان توصیه می کنند که از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده شود، مگر اینکه در شرایط خاص دندانپزشک خمیر دندان مخصوصی را توصیه کند.

اولین قانون مسواک زدن

اولین قانون مسواک زدن این است که از یک مکان خاص شروع کنید و به سمت مخالف حرکت کنید و تمام مسیر را از کل دهان ادامه دهید تا جایی که شروع کرده اید به پایان برسید. به این ترتیب هیچ منطقه ای را از دست نخواهید داد.

میزان خمیر دندان و مدت زمان مسواک زدن چقدر باشد

معمولا مقداری خمیر دندان به اندازه یک نخود کافی است. مسواک زدن کافی باید حداقل ۲ دقیقه و ترجیحاً حدود ۴ دقیقه طول بکشد.

تکنیک های مسواک زدن

تکنیک های مختلفی برای مسواک زدن وجود دارد، اما یکی از محبوب ترین آنها در اینجا شرح داده شده است:

مسواک را با زاویه ۴۵ درجه به سمت دندان ها و لثه ها نگه دارید. به آرامی لثه ها را فشار دهید تا نوک موها بین لثه و دندان ها قرار گیرند. سپس چند ضربه جانبی بزنید و مسواک را به سمت پایین بغلتانید تا پلاک از روی دندان و لثه پاک شود. این حرکت را ۶ تا ۱۰ بار تکرار کنید و به ناحیه ۲ تا ۳ دندان بعدی بروید. اگر دهانتان پر از کف است، تف کنید و به مسواک زدن ادامه دهید. مسواک زدن شما زمانی کامل می شود که تمام سطوح دندان هایتان را مسواک زده باشید، نه زمانی که دهانتان پر است! در سطوح جویدنی، ضربات کوتاه برای خارج کردن پلاک از شیارها و گودال ها بهترین کار است. هنگام مسواک زدن پشت دندان های جلویی، مسواک خود را به صورت عمودی نگه دارید تا بتوانید بهتر به دندان ها برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید