ترمیم زیبایی دندان های ردیف جلو

دندان ها معمولا بنا به دلایل مختلفی مانند عدم رعایت بهداشت دچار پوسیدگی می شوند، این پوسیدگی ممکن است در دندان های آسیاب و یا دندان های قدامی اتفاق بیفتد، چنانچه مشکل برای دندان های ردیف جلو باشد نیاز به ترمیم زیبایی و ترمیم با مواد همرنگ کامپوزیتی می باشد.

برای حفظ زیبایی دندان, دندانپزشکان از روش های مختلفی استفاده می کنند که ما در این بخش از دندانپزشکی ولنجک به آنها اشاره می کنیم:

روکش دندان

ممکن است میزان آسیب دیدگی دندان جلویی زیاد باشد و دندان تا حدی بسیارزیادی خراب شده باشد و نیاز به روکش داشته باشد، و یا ممکن است دندان دچار مشکلاتی مانند شکستگی شده باشد، دندانپزشک بعد از ترمیم و رفع مشکل دندان می تواند با استفاده از روکش های سرامیکی (لمینت ونیر) این مشکل را رفع کرده و دندان تان را به حالت قبلی و زیبای خود برگرداند.

پرکردن دندان جلویی با مواد کامپوزیتی

با پوسیدگی‌های دندان های ردیف جلو این دندان ها ظاهر نازیبایی پیدا می‌کنند و دچار لکه های سیاه یا قهوه ای رنگ می شوند, دندانپزشک در چنین وضعیتی ابتدا بخش پوسیده دندان را می تراشد و سپس با استفاده از مواد کامپوزیتی که همرنگ دندان هایتان می باشند بخش خالی دندان را پر می کند و دندان مانند روز اول خود می شود. درمان های کامپوزیتی از خدمات دندانپزشکی پرطرفدار می باشند و معمولاً فقط در یک جلسه قابل انجام هستند.

در هر دو روش درمانی که در بالا اشاره شد دندانپزشک با استفاده از هنر خود سعی می کند بهترین ترمیم را برای دندان ها داشته باشد، تا دندان ها از نظر رنگ و ظاهر مانند سایر دندان ها به نظر برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید