بلیچینگ یا لمینت؟ بلیچینگ دندان روکش شده امکان پذیر است؟

بلیچینگ دندانپزشکی می تواند تنها باعث روشن تر شدن رنگ کنونی دندان تان بشود. بهتر است بدانید که بلیچینگ فقط بر روی دندان های طبیعی اثرگذار می باشد. ممکن است برای برخی این سوال باشد که بلیچینگ دندان روکش شده امکان پذیر است؟ جواب نه است. این روش برای دندان های مصنوعی، پروتزهای متحرک، روکش های دندانی و ونیرهای دندانپزشکی مناسب نمی باشد.

اگر که پروتز دندان تان رنگش تغییر کرده است، بهتر است به دندانپزشکی مراجعه کنید و از دندانپزشک تان بخواهید پروتز دندان تان را تمیز کند. برای پروتزهای دندانی نمی توان از بلیچینگ استفاده کرد.

ممکن است برای برخی نیز این سوال پیش بیاید که کدام روش برای دندان ها مناسب تر است؟ بلیچینگ یا لمینت؟

مقایسه بلیچینگ دندانپزشکی با لمینت دندانپزشکی منصفانه نمی باشد، چرا که این دو روش دندانپزشکی کاملاً قیاس پذیر نمی باشند.

مشخصه مشترک این لمینت و بلیچینگ مربوط به تغییر رنگ دندان ها است. هر کدام از این روش های دندانپزشکی به تنهایی یک گزینه مناسب برای سفیدی دندان محسوب می شود, اینکه کدام روش برای دندان های شما مناسب است؟ می تواند نظر دندانپزشک تان باشد, زیرا دندانپزشک بهتر می داند که با توجه به وضعیت دندان های شما, برای شما بلیچینگ بهتر است یا لمینت. اما بهتر است بدانید که لمینت دندانی یا همان لمینت ونیر در موارد دیگری مانند زیبایی دندان ها یا احیا دندان ها نیز به کار می‌رود. اما بلیچینگ درمانی موقت محسوب می شود. همچنین لمینت ونیرها از دوام بیشتری برخوردار می باشند.

برخی مواقع مانند زمان عروسی بلیچینگ می تواند روشی مقرون به صرفه تر نسبت به لمینت باشد, بلیچینگ دندانی برای چنین رویدادهایی متداول تر می باشد. اما توجه داشته باشید که اگر از دندان هایی نامرتب و بدشکل برخوردارید، شاید بلیچینگ مناسب شما نباشد, با این حال بازهم گفته می شود دندانپزشک بهتر می تواند درباره چنین مواردی نظر بدهد. درست است که در چنین شرایطی و برای اهداف کوتاه مدت لمینت روشی پرهزینه و گران محسوب می شود، اما لمینت های دندانپزشکی مزایای دیگری دارد. قبلا در سایت دندانپزشکی ولنجک درباره مزایای لمینت دندان توضیحات لازم ارائه شده است. لمینت ها می توانند در طراحی لبخند زیبایی, رفع فاصله بین دندان ها, رفع لب پریدگی, ترک خوردگی و شکستگی دندان موثر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید