اهمیت استفاده از نخ دندان

اکثر مردم می دانند که شما باید از نخ دندان استفاده کنید. اگر می خواهید دندان ها و لثه های خود را تا زمانی که ممکن است قوی، تمیز و سالم نگه دارید، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برای در بهداشت دهان و دندان ضروری است.

همراه با برنامه ریزی معاینات منظم، استفاده از نخ دندان کلید حفظ سلامت و بهداشت دندان است. در اینجا دلایلی بیان می شود که چرا باید هر روز از نخ دندان استفاده کنید.

تمیز کردن بین دندان ها

نخ دندان کشیدن در واقع در تمیز کردن برخی از قسمت‌های دندان‌ها حتی موثرتر از مسواک زدن است. نخ دندان به طور خاص برای ورود به مکان های صعب العبور دندان ها طراحی شده است. هنگامی که دندان های خود را تمیز می کنید، سعی کنید مطمئن شوید که کل دندان خود را تمیز می کنید، یعنی رو، جلو، پشت و کناره های دندانها. نخ دندان به گونه ای ساخته شده است که در فضاهای تنگ بین دندان ها قرار می گیرد و تمیزی کامل و جامع را تضمین می کند.

از تشکیل پلاک جلوگیری می کند

زمانی که نخ دندان نمی کشید، به راحتی ماده ای به نام پلاک در فضای بین دندان ها و اطراف لثه ایجاد می شود. پلاک یک ماده چسبنده پر از باکتری است که باعث پوسیدگی دندان می شود. استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها و اطراف لثه یک راه عالی برای خلاص شدن از شر تمام پلاک ها و جلوگیری از تشکیل جرم است.

از تشکیل تارتار و جرم جلوگیری می کند

اگر پلاک برای مدت طولانی روی دندان‌های شما باقی بماند، می‌تواند به یک ماده زرد رنگ سخت تبدیل شود که جدا کردن آن واقعاً سخت است. این ماده سخت تارتار نام دارد و می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود. به منظور جلوگیری از تجمع جرم در اطراف فضاهای بین دندانی، سعی کنید از نخ دندان استفاده کنید.

از بیماری های لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری می کند

ایجاد پلاک و جرم بین دندان‌ها منجر به بیماری لثه، پوسیدگی، عقب‌رفتگی لثه، لق شدن دندان، از دست دادن دندان و موارد دیگر می‌شود. بیماری لثه می تواند باعث بوی بد دهان و همچنین علائم جدی تری مانند التهاب لثه، عفونت و درد دهان و دندان شود. برای اینکه دندان ها و لثه های خود را تا حد ممکن قوی و سالم نگه دارید، مهم است که به طور منظم از نخ دندان استفاده کنید.

از بوی بد دهان جلوگیری می کند

بوی بد دهان اغلب به دلیل بیماری لثه و تشکیل پلاک و جرم ایجاد می شود. بوی بد دهان می تواند ناراحت کننده باشد. اما خبر خوب این است که اغلب یک راه حل آسان است، زیرا این مشکل اغلب به تمیز کردن نامناسب دندان ها مربوط می شود. مطمئن شوید که هر روز از نخ دندان استفاده می کنید تا خطر بوی بد دهان را کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید