منظور از پیوند استخوان در ایمپلنت دندان چیست؟

برای درمان بی دندانی و همچنین برای بازگرداندن عملکرد صحیح غذا خوردن و صحبت کردن، دندانپزشکان عموماً پروتزهای دارای ایمپلنت را توصیه می کنند. برای شروع، یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید این است که ایمپلنت های دندانی باید در طول یک جراحی کوچک در دهان قرار داده شوند. این به این دلیل است که آنها در استخوان فک قرار می گیرند، جایی که در جای خود باید جوش بخورند و ثابت شوند. به طور متوسط، تنها چهار ایمپلنت در هر قوس فکی قرار می‌گیرد، به همین دلیل است که ممکن است پروتزهای متکی به ایمپلنت را دیده باشید.

ممکن است به پیوند استخوان نیاز باشد

گاهی استخوان فک تحلیل می رود و مقدار استخوانی که برای نگه داشتن ایمپلنت در فک باید باشد، وجود ندارد. در مواردی که میزان استخوان فک مناسب نباشد، ممکن است به پیوند استخوان نیز نیاز داشته باشید. پیوند استخوان یک روش جراحی است که مواد استخوانی را در ناحیه ای با توده استخوانی کم قرار می دهد تا رشد استخوان جدید را تشویق کند.

همچنین یک پیوند استخوان تخصصی به نام لیفت سینوس وجود دارد که ممکن است لازم باشد در قوس بالایی برای ایجاد استخوان بین دهان و حفره سینوس انجام شود تا از آسیب به سینوس ها جلوگیری شود.

در برخی موارد، پیوند استخوان را می توان در حین جراحی ایمپلنت انجام داد، در حالی که در موارد دیگر ممکن است نیاز باشد که قبل از انجام ایمپلنت این کار انجام شود.

افرادی که نیاز به پیوند استخوان دارند، عموماً کسانی هستند که بیش از شش ماه دندان از دست داده اند یا بیماری لثه شدید داشته یا در حال حاضر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید