فلوراید تراپی دندان های کودکان

استفاده از فلوراید از اهمیتی ویژه در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی دندان بخصوص در سطوح بین دندانی دارد.

فلوراید تراپی چیست؟

فلوراید تراپی به معنای کاربرد موضعی فلوراید به صورت دوره ای بر روی دندانها برای افزایش مقاومت دندانها در برابر پوسیدگی است.

برای فلوراید تراپی دندان های کودک به کجا مراجعه کنیم؟

توصیه می شود فلوراید تراپی دندانها در مطب دندانپزشکی و توسط دندانپزشک اطفال، از زمانی که همه دندان های شیری کودک رویش یافتند یعنی حدودا در سن ۳ سالگی شروع شود و تا دو سال بعد از رویش دندان های آسیای دوم دائمی یعنی تا سن حدودا ۱۴ سالگی، البته با نظر دندانپزشک ۳ – ۶ ماه یکبار ادامه یابد. البته همانطور که گفته شد در این مورد با دندانپزشک مشورت داشته باشید.

فلوارید تراپی چگونه انجام می شود؟

در این روش دندانپزشک ابتدا دندان ها را با برس و خمیر مخصوصی به خوبی تمیز کرده و سپس فلوراید بصورت ژل یا وارنیش روی دندان ها قرار می گیرد. بعد از آن لازم است، کودک چندین مرتبه آب دهان خود را خالی کند. البته توجه داشته باشید دهان نباید شسته شود و تا نیم ساعت هم کودکتان نباید چیزی بخورد یا بیاشامد.

توضیحاتی بیشتر درباره فلوراید تراپی دندان ها:

سالیان درازی است که اثر فلوراید به عنوان یک ماده پیشگیری کننده از پوسیدگی دندان به اثبات رسیده است.

فلوراید تراپی یکی از روش های تأثیر گذار در پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان است . فلوراید تراپی علاوه بر کودکان برای بزرگسالان نیز نقش تأثیر گذاری دارد زیرا علاوه بر پیشگیری از پوسیدگی دندان می تواند روند پوسیدگی را متوقف یا آهسته تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید