علت تیر کشیدن دندان شما چیست؟

این روزها تمایل داریم هر مشکلی را که با آن روبرو می شویم در گوگل جستجو کنیم. خوب، اگر در گوگل می گویید «علت تیر کشیدن دندان چیست؟»، پس واضح است که احتمالا به دنبال تسکین فوری هستید. اما، اگر از علت درد بی اطلاع باشید، ممکن است به سختی به تسکین مورد نیاز خود برسید. بر این اساس، مراجعه به یک دندانپزشک ترمیمی واجد شرایط بهترین راه برای مقابله با درد دندان است.

تیر کشیدن دندان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه برخی از آنها ذکر می شود:

۱- حساسیت دندان

اگر بعد از خوردن غذاها و نوشیدنی‌های سرد یا گرم یا در حین جویدن احساس درد و تیرکشیدن در دندان‌های خود دارید، می‌تواند به نازک شدن مینای دندان اشاره کند. هنگامی که مینای دندان شروع به از بین رفتن می کند، عاج حساس زیرین، بخوبی محافظت نمی شود. مهمتر از همه، هنگامی که عاج در تماس با دما یا فشار شدید قرار می گیرد، عواقب آن می تواند غیرقابل تحمل باشد و دچار دندان درد و حساسیت دندان شوید.

دندانپزشک می تواند به شما در تعیین محل حساسیت دندان با باندینگ دندان کمک کند. این روش کم تهاجمی، از مینای ضعیف حمایت می کند که حساسیت را محدود می کند و عملکرد دهان را بهبود می بخشد.

۲- آسیب دندان

شکستگی دندان می تواند منجر به درد و تیرکشیدن دندان شود. با این وجود، آسیب دندان ممکن است فوراً ظاهر نشود. اغلب بیماران دچار ترک خوردگی دندان می شوند و تا زمانی که دندان عفونی نشود بی خبر می مانند. اگر آسیب های دندانی را مشاهده کردید، معطل نکنید. فوراً با دندانپزشک نزدیک خود تماس بگیرید. درمان زودهنگام آسیب می تواند از آلودگی های دندانی جلوگیری کند، که ممکن است نیاز به روش های تهاجمی تر را ریشه کن کند.

یک دندانپزشک مجرب می تواند با روکش دندان از دندان های آسیب دیده حفاظت کند. این پروتزهای منحصر به فرد کاملاً دندان های آسیب دیده را می پوشانند، که با موفقیت عملکرد دندان ها را باز می گرداند و از آسیب بیشتر جلوگیری می کند.

۳- دندان قروچه

دندان قروچه یک وضعیت بخصوص معمولا در خواب است که در آن بیماران به طور ذاتی دندان های خود را هنگام استراحت به هم فشار می دهند. دنان قروچه می تواند اثرات ناراحت کننده ای بر سلامت دهان و دندان ما داشته باشد. فشار و اصطکاک ثابت می تواند به مرور زمان به دندان ها آسیب برساند و باعث حساسیت، درد و تیرکشیدن دندان و اختلال در عملکرد دهان و دندان شود.

یک دستگاه مخصوص که اغلب محافظ دندان شبانه نامیده می‌شود، به محافظت از دندان‌ها در هنگام خواب کمک می‌کند. در نتیجه، بیماران می توانند آسیب های دندانی را متوقف کنند و درد دهان را کاهش دهند.

۴- آبسه دندان

هنگامی که یک دندان عفونی می شود، می تواند آبسه دندانی ایجاد کند. به طور طبیعی، آبسه ها به صورت برجستگی های قرمز، دردناک و متورم روی لثه ها ظاهر می شوند. این آلودگی‌ها می‌توانند منجر به دردهای خطرناک دندانی شوند و حتی به جریان خون سرایت کنند که می‌تواند باعث سپسیس خطرناک شود.

بیماران باید آبسه دندان را در سریع ترین زمان ممکن درمان کنند. دندانپزشک می تواند این عفونت را با آنتی بیوتیک درمان کند و به شما کمک کند تا با درمان های مناسب سلامت دندان و دهان خود را بهبود بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید