اهمیت مسواک زدن زبان | اهمیت تمیز کردن زبان

گفته می شود در کنار مسواک زدن دندان ها, زبان را نیز مسواک بزنید, قبلا در سایت دندانپزشکی ولنجک در مطلب با عنوان روش صحیح مسواک زدن دندان و زبان چگونه است؟ منتشر شده است. در این بخش درباره اهمیت مسواک زدن زبان صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

باکتری های دهانی تنها روی دندان ها نیستند، بسیاری از این باکتری ها بر روی زبان و دیواره داخلی دهان نیز قرار می‌گیرند. گفته می شود تمیز کردن پرزهای زبان از اهمیت بالایی برخوردار است. تمیز کردن زبان به رفع بدبویی دهان و پیشگیری از ورم معده که به آن گاستریت نیز می گویند در زمان مسواک زدن کمک می‌کند.

گفته می شودنرخ عفونت هلیکوباکتر پایلوری در انسان‌ها حدودا ۵۰% است. این میکروارگانیسم عاملی بیماری زا برای گاستریت مزمن و زخم معده است. افرادی که به گاستریت مزمن مبتلا هستند لازم است بیشتر به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت بدهند. هر روز صبح زمانی که دندان هایتان را مسواک می‌زنید بهترین زمان است و می توانید برای شستن پوشش روی زبان تان اقدام کنید.

همانطور که گفته شد باکتری هایی که روی سطح زبان و دیواره داخلی دهان تجمع می‌کنند باعث بوی بد دهان  و بد بویی دهان می‌شوند، تمیز کردن این بخش ها از دهان به نحوی مؤثر باعث حذف این باکتری ها و از بین رفتن بوی بد دهان می شوند. بسیاری از متخصص ها اعتقاد دارند که تمیز کردن زبان, بخش مهمی از بهداشت دهان و مسواک زدن محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید